شاخه‎ها

هیچ محصولی وجود ندارد

تعیین خواهد شد ارسال
0 تومان مجموع

پرداخت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
تعداد
مجموع
0 محصول در سبدخرید شما وجود دارد. یک محصول در سبدخرید شما وجود دارد.
جمع محصولات
جمع هزینه حمل  تعیین خواهد شد
مجموع
ادامه خرید پرداخت نهایی

دستگاه تست قند خون ACCU-CHEK

محصول جدید

استفاده از آخرين تكنولوژي روز آلمان و ساخته شده توسط كمپاني معتبر Roche آلمان. دقت اندازه گيري 98 درصد گارانتي تعويض مادام العمر دستگاه. در دسترس بودن نوارهاي مصرفي در سراسر ايران وجهان.

8 قلم

110,000 تومان

اضافه به علاقمندی

جزئیات

ديابت چيست؟

ديابت يك اختلال در سوخت وساز ( متابوليسم ) بدن است كه در آن يا انسولين به مقدار كافي در بدن وجود ندارد و يا انسولين موجود ، قادر نيست وظيفه خود را به درستي انجام دهد و در نتيجه به علت وجود مقاومت در برابر آن ، قند خون بالا مي رود. انسولين هورموني است كه توسط سلولهاي " بتا" واقع در پانكراس ترشح ميشود و وظيفه اصلي آن كاهش قند خون است. ميزان قند خون در افراد غير ديابتي ناشتا ، 60 تا 100 و 2 ساعت بعد از غذا حداكثر تا mg/dl 140است.

انواع ديابت
ديابت نوع 1
بدن مبتلايان به ديابت نوع 1 توانايي توليد انسولين را ندارد و اين امر موجب افزايش ميزان قند خون مي گردد. روش درماني ديابت نوع 1 ، تزريق انسولين و كنترل دائمي ميزان قند خون مي باشد.
علائم ابتدايي: تشنگي بيش از حد، گرسنگي دائمي، تكرر ادرار، كاهش ناگهاني وزن، خستگي مفرط و تاري ديد.
ديابت نوع 2
بدن مبتلايان به ديابت نوع 2 انسولين توليد مي كند و حتي ممكن است غلظت انسولين در خون از مقدار معمول آن نيز بيشتر باشد اما گيرنده هاي سلول فرد نسبت به انسولين مقاوم شده و در حقيقت مانع ورود گلوكز به سلولها و اعمال طبيعي آنها ميشوند. در اين حالت مي توان با تغذيه مناسب، ورزش ، كنترل دائمي ميزان قند خون و مصرف دارو ، غلظت قند خون را كاهش داد.
ديابت بارداری
ديابت بارداري مربوط به دوران بارداري است و معمولاً سابقه خانوادگي در ابتلا به آن نقش دارد.
علل ايجاد ديابت
دلايل مختلفي براي كاهش توليد انسولين توسط پانكراس ارائه شده است و هر بيمار ممكن است به يكي از اين دلايل دچار ديابت شده باشد:
وراثت ( ژنتيك)
عدم تحرك كافي
شرايط محيطي و استرس
چاقي
بارداري
ابتلا به بيماريهاي عفوني
مصرف بعضي از داروها مانند قرص هاي ضد بارداري و ....
چرا بايد قند خون خود را كنترل كنيم؟
بالا بودن قند خون در دراز مدت باعث بروز عوارض در قلب و عروق، كليه ها، چشم و سلسله اعصاب و همچنين پر فشاري خون، بي حسي اندام تحتاني و قطع عضو مي گردد.
چه كساني در معرض خطر ابتلا به ديابت هستند؟
تمامي افراد بالاي 30 سال در معرض خطر ابتلا به ديابت نوع 2 هستند و لازم است تحت آزمايش قند خون قرار بگيرند. افراد دچار اضافه وزن و داراي حداقل يكي از شرايط زير نيز در معرض ابتلا به ديابت نوع 2 هستند و انجام آزمايشهاي مكرر قند خون در آنها بايد در سنين زير 30 سال، حداقل هر سال يكبار انجام شود.
اين شرايط عبارتند از:
سابقه ابتلا به ديابت در بستگان درجه اول
سابقه پرنوشي، پر ادراري و كاهش شديد وزن
سابقه ابتلا به ديابت بارداري
سابقه تولد نوزاد با وزن بيش از 4 كيلوگرم و سقط هاي مكرر
بالا بودن فشار خون ( حداكثر ميزان فشارخون 140و حداقل 90 ميليمتر جيوه)
اختلالات چربي خون ( تري گليسيريد بالاتر از 250 و يا كلسترول با دانسيته كم
(HDL) كمتر از 35 ميلي گرم در دسي ليتر)
سابقه ابتلا به كيستهاي متعدد تخمدان
مصرف كنندگان دخانيات
افرادي كه در معرض استرس مداوم هستند
چگونه مي توان ديابت خود را كنترل كرد؟
هدف از جلوگيري و درمان ديابت اين است كه قند خون فرد تا جاي ممكن در حد طبيعي قرار داشته باشد. بنابراين، شما مي توانيد با برنامه غذايي صحيح، فعاليت بدني منظم،نگهداري وزن در حد ايده آل و كنترل منظم ميزان قند خون، ديابت خود را كنترل كنيد.
سالانه هزينه هاي زيادي براي درمان عوارض ديابت پرداخت مي شود در حاليكه پژوهش هاي علمي نشان داده است كه كنترل دقيق قند خون با استفاده از دستگاه هاي اندازه گيري قند خون مي تواند از ايجاد عوارض ديابت پيشگيري كرده يا آنرا به تعويق اندازد و هزينه هاي كمتري را در مقايسه، به فرد ديابتي تحميل مي نمايد.
همچنين فرد ديابتي با ارائه اعداد اندازه گيري شده قند خون توسط دستگاه اندازه گيري به پزشك معالج ، در درمان خود نقش اساسي ايفا مي كند كه اين امر در گرو برخورداري از آموزش هاي صحيح است.

دستگاه تست قند خون اكيوچك ACCU-CHEK

کمپاني اكيوچك آلمان بخش تخصصي ديابت كمپاني Roche، بزرگترين توليد كننده لوازم و ابزار تشخيص پزشكي در دنيا است. دستگاههاي تست قند خون اكيوچك در كنار ساير محصولات ديابت اين كمپاني، در جهان پر فروشترين هستند. به طوري كه بيش از 38 ميليون نفر در دنيا از محصولات اين كمپاني براي كنترل ديابت استفاده مي كنند.

اين دستگاه براي چه كساني مناسب است؟

طبق نظر انجمن متخصصين دارويي آلمان استفاده از دستگاه اندازه گيري قند خون ACCU-CHEK به افراد زير پيشنهاد مي شود:
1- افراد ديابتي تيپ 1
2- افراد ديابتي تيپ 2
3- افرادي كه در خانواده درجه 1 آنها سابقه ديابت وجود دارد
4- افرادي كه ورزش مداوم انجام نمي دهند
5- افراد سيگاري و الكلي.
6- افرادي كه داراي اضافه وزن و بخصوص چربي در ناحيه شكم هستند
7- تمام افراد بالاي 45 سال
8- خانم هاي حامله
9- افراد با چربي خون بالا

خصوصيات منحصر به فرد دستگاه اكيوچك كه آن را از سايرين
متمايز مي كند، عبارتند از:
استفاده از آخرين تكنولوژي روز آلمان و ساخته شده توسط كمپاني معتبر Roche آلمان. دقت اندازه گيري 98 درصد گارانتي تعويض مادام العمر دستگاه. در دسترس بودن نوارهاي مصرفي در سراسر ايران وجهان. ميزان بسيار كم خون جهت اندازه گيري.قابليت خون گيري سريع و آسان با حداقل درد. سادگي استفاده در كنار كارآيي بالا.داراي استاندارد ISO و تائيديه هاي بين المللي FDA آمريكا، CE اروپا و آزمايشگاه رفرانس ايران داراي سيستم كنترل حجم خون (متاسفانه بسياري از دستگاههاي موجود در بازار، فاقد اين سيستم مي باشند قابليت اتصال با كامپيوتر بوسيله مادون قرمز.سي دي آموزشي و راهنماي فارسي ارائه لوازم مصرفي شامل (لانست و نوار)

اطلاعات تخصصي دستگاه تست قند خون اكيوچك اكتيو ACCU-CHEK Active
دقت 98 درصد
زمان تست گيري 5 ثانيه
خون مورد نياز: 2-1 ميكروليتر
خون گيري خارج از دستگاه و ساير نقاط بدن
شامل 200 حافظه
ميانگين 7 و 14 روزه
قابليت استفاده براي نوزادان

دیدگاه‎ها

نوشتن دیدگاه

دستگاه تست قند خون ACCU-CHEK

دستگاه تست قند خون ACCU-CHEK

استفاده از آخرين تكنولوژي روز آلمان و ساخته شده توسط كمپاني معتبر Roche آلمان. دقت اندازه گيري 98 درصد گارانتي تعويض مادام العمر دستگاه. در دسترس بودن نوارهاي مصرفي در سراسر ايران وجهان.

محصولات مرتبط